بيمارستان بقيه الله الاعظم (عج)

1394/7/25 0:0

 

بيمارستان بقيه اله الاعظم (عج) تنها بيمارستان جنرال در شهرستان با 46 تخت مصوب مي باشد که احداث آن در زميني به مساحت 5 هكتار در سال 1380 آغاز و در سال 1386 فاز اول آن مشتمل بر اورژانس ، راديولوژي ، زايشگاه و آزمايشگاه راه اندازي شد . بخش بستري در سال 1387 ، CCU و اطفال در سال 1388 و دياليز در سال 1389 راه اندازي شد  و با راه اندازي واحد اعزام و بخش تالاسمي فاز اول آن به طور كامل مورد بهره برداري قرار گرفت . فاز دوم اين مركز مشتمل بر اتاق عمل ، بخش زنان و زايمان ، جراحي و تالاسمي در سال 1391 آغاز و طي يك برنامه 4 ساله تا پايان برنامه عملياتي اول به صورت مرحله به مرحله راه اندازي و مورد بهره برداري قرار گرفت .

 

در حال حاضر بيمارستان بقيه اله الاعظم (عج) با داشتن 46 تخت فعال و 40 تخت ستاره دار بعنوان يك بيمارستان درجه 2 از لحاظ اعتباربخشی ملی و تنها بيمارستان جنرال شهرستان مشغول ارائه خدمات درماني مي باشد .

در حال حاضر بیمارستان دارای 11 تخت در اورژانس مشتمل بر 4 تخت بستری و 7 تخت ستاره دار می باشد که به صورت شبانه روزی و در ایام تعطیل آماده ارائه خدمت به مراجعین می باشد . بخش بستری شامل 40 تخت مشتمل بر 9 تخت داخلی ، 4 تخت جراحی ، 5 تخت ارتوپدی ، 6 تخت اطفال ، 3 تخت نوزادان ، 3 تخت زنان ، 2 تخت ایزوله و همچنین 8 تخت مراقبتهای ویژه شامل 5 تخت CCU و 3 تخت ICUمی باشد . اتاق عمل مرکز مشتمل بر 2 تخت اتاق عمل و 3 تخت ریکاوری به صورت شبانه روزی آماده انجام اعمال جراحی اورژانس و الکتیو می باشد . همچنین علاوه بر بخش زایشگاه مشتمل بر 2 تخت لیبر ، 2 تخت زایمان و 2 تخت پست بارتوم ، تالاسمی با 6 تخت ، دیالیز با 5 تخت آماده ارائه خدمات به مراجعین محترم می باشد .

همچنین آزمایشگاه مرکز با انجام آزمایشات تخصصی هورمونی ، بیوشیمیایی و .... و بخش رادیولوژی با داشتن دستگاه رادیولوژی دیجیتال و سونوگرافی داپلر به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمت به مردم شریف منطقه می باشد .

 

لازم به ذکر است که درمانگاه تخصصی مرکز در زمینی به مساحت تقریبی 2000 مترمربع در سال 95 با حضور وزیر محترم بهداشت و درمان جناب آقای دکتر هاشمی مورد بهره برداری قرار گرفته که در حال حاضر متخصصین داخلی ، جراح عمومی ، زنان و زایمان ، رادیولوژیست ، بیهوشی ، اطفال و نوزادان ، قلب و عروق  و  ارتوپدی به صورت همه روزه و متخصص گوش و حلق و بینی ، چشم پزشکی ، اعصاب و روان ، ارولوژی و .... به صورت یک-دو بار در هفته جهت ویزیت بیماران در درمانگاه تخصصی حضور دارند .

به دلیل افزایش بیماران دیالیز ساختمان دیالیز جدید که خیر ساز می باشد در سال 98 افتتاح شد و بخش دیالیز به مکان جدید انقال پیدا کرد

در سال 99 نیز توسعه اورژانس نیز شروع شد که این کار هم توسط خیر انجام گرفت

مجتمع رادیولوزی که شامل دو دستگاه رادیولوژی دیجیتال و دستگاه سی تی اسکن وسونوگرافی داپلر و دستگاه opg  می باشد که توسط خیرین در سال 1399 افتتاح گردید

 

 خدمات اصلي

  1.   خدمات اورژانس به صورت شبانه روزي
  2. خدمات آزمايشگاهي تخصصي از قبيل آزمايشات هورموني
  3. خدمات راديولو‍ي و سونوگرافي  سی تی اسکن opg
  4. خدمات اکو کاردیوگرافی و تست ورزش
  5. .خدمات مامايي و زنان و زایمان
  6. دياليز
  7. تالاسمي
  8. اتاق عمل
  9. بخش بستري جنرال ( داخلي مردان و زنان  - اطفال و نوزادان - جراحي زنان و مردان ،  زنان ، ارتوپد ) و ‍‍‍‍بخش مراقبتهای ویژه عبارتند از : ICU   ،  CCU 
  10. كلينيك تخصصي شامل پزشکان متخصص ( زنان و زایمان ، ارتوپد ، قلب ، اطفال ، سونوگرافی ، بیهوشی ، جراح عمومی ، )

        پزشکان دوره ای ( گوش حلق و بینی ، کلیه و مجاری ادراری ، اعصاب و روان ، مغز واعصاب ، چشم )

     همچنین  پزشک عمومی و خدمات بهیاری و پرستاری نیز انجام می شود

 

 

 

چشم انداز و رسالت بيمارستان بقه الله الاعظم (عج)

 

 

                                                     

 

تيم مديريت اجرايي مسئولين بخش ها ارزشيابي بيمارستان

 فرید ده بزرگی        رياست بيمارستان

 مرتضی مبارکی          مدیر داخلی
آزاده قجري            مترن بيمارستان

مهدی بهبهانی           امور عمومی

حسين خليفه         مدير مالي

اعظم صحت پور        فناوري واطلاعات

طاهره رئوفی    مسئول بستري

مرجان ملاح       مسئول دياليز

سمیه کوهی      مسئول اور‍‍ژانس

مجید منصوری    مسئول آزمايشگاه

محمد صادق علوي   مسئول راديولوژي

صادق يارنسب      مسئول اتاق عمل

صدیقه بازوئی       ممسئول بخش ویژه

بخش مراقبت هاي ويژه 

درجه 2

كل  ارزشيابي بيمارستان 

 درجه 2

 تاريخ بهره برداري   9/6/1386  

کلمات کلیدی:
معرفي.بيمارستان        

تاریخ بروز رسانی:   10 آبان 1401

تعداد بازدید:   ۴

 


چاپ | فايل متن
< >